W ramach projektu „Lubuskie Seniorki W Akcji – Senior Dance”, został zrealizowany cykl zajęć artystyczno – tanecznych, gdzie udało stworzyć program w stylu Broadway Jazz, gdzie Seniorki i Seniorzy mieli okazję wystylizować swój ubiór na lata 20-te i zaprezentować podczas zabawy Barbórkowej w Domu Seniora!

W ramach projektu „Lubuskie Seniorki W Akcji – Senior Dance”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” odbywają się zajęcia artystyczne i taneczne kierowane do Seniorów. Wspólnie zagłębiamy się w najsłynniejsze musicale i fundujemy sobie taneczną podróż w czasie!

Projekt realizowany jest z środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego p.n. „Realizacja Projektów w Zakresie Zwiększania Poziomu Aktywności Osób Starszych”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia artystyczne to przede wszystkim taniec oraz elementy gry aktorskiej. Badania dowodzą, iż jest to jeden z przyjemniejszych środków terapeutycznych i jednocześnie lek przedłużającym młodość. Zajęcia przynoszą maksimum efektów, w tym również zwiększenie aktywności lubuskich Seniorów.

 

foto 1

foto 2

foto 3

Projekt „Lubuskie Seniorki W Akcji – Senior Dance” realizowany jest przez Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” z środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego p.n. „Realizacja Projektów w Zakresie Zwiększania Poziomu Aktywności Osób Starszych”.